+420 603 148 500
Cimburkova 29, Praha 3
Stachova.J@seznam.cz
profesionální fotograf AJ

PORTRÉTY DĚTÍ

profesionální fotografka - portréty dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

profesionální fotograf - portréty rodin focení

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

profesionální fotografka – osobní portréty

Je jedinečný, tak jako vy!

KALENDÁŘE

profesionální fotograf - fotokalendáře

Originální kalendáře.

FOTOGRAFIE MIMINEK

profesionální fotografka – focení miminek

Fotografie úžasných stvoření.

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

profesionální fotograf – focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

OSTATNÍ FOTOGRAFIE

profesionální fotografka - ostatní

Fotografie, které se nikam nevešly.

VOLNÁ TVORBA

profesionální fotograf – volná tvorba

Volná tvorba, která nemá žádné hranice.

Těhotenské fotografie

TĚHOTENSKÉ fotografie

Těhotenství je pro většinu žen nádherným obdobím; v posledních letech si tedy mnoho žen a párů nechává pořídit profesionální těhotenské fotografie, aby na toto období měly vzpomínku.

Stejně tak jako v jiných oblastech fotografie, kterými se zabývám, se i u těhotenských fotografií snažím zachytit přirozenost, jemnost, jednoduchost, určitou náladu, rozpoložení.

Ve své práci se vždy snažím o empatický přístup ke každému člověku; a při focení těhotných maminek, které vnímám jako záležitost poměrně intimní, platí tento přístup dvojnásobně.

Těhotenské fotografie 1

Každá žena je jiná. I způsob, kterým ženy těhotenství prožívají, se různí. To se snažím mít při své práci na paměti a jsem ráda, pokud se tento individuální pocit do fotografií promítá.

Těhotenské fotografie můžou být proto velmi jemné, decentní, ale stejně tak mohou být poměrně sexy, protože některé ženy se v těhotenství sexy cítí (a také tak vypadají).

Proto považuji za důležité si před focením popovídat a probrat, jak si představujete výsledek, co byste ráda, v jakém rozpoložení se právě nacházíte, jak se cítíte…

Focení těhotných maminek je možné uskutečnit i u vás doma (pokud máte v bytě něco Vám blízkého, co chcete na fotografii mít – např. oblíbený kus nábytku, křeslo, pěknou výraznou tapetu jako pozadí, velkou kytku…). Při rozhodování je potřeba vědět, že v bytě by měla být možnost alespoň 2,5 metru odstupu, takže v garsoniéře by bylo focení dost obtížné. Pokud budete chtít fotit u vás doma, je lepší se se mnou předem spojit; přijdu se k vám podívat a posoudím, zda bude focení u vás doma vhodné.

Těhotenské fotografie 2

Focení těhotenské fotografie v atelieru má ale přece jen několik výhod:

1. Profesionální fotograf Praha může díky kvalitní světelné fototechnice vytvořit takovou světelnou atmosféru, jakou právě potřebuje a která se k danému tématu a modelu hodí nejlépe. Při focení venku, kde se pracuje při stávajícím světle, je to obtížné (respektive to vyžaduje nákladnou profesionální techniku).

2. Fotografuje se na fotografickém pozadí, které vytváří klidný dojem, a tak je pozornost zaměřena zejména na model (pokud fotografujete např. doma, většinou je kolem spousta věcí, které mohou rušit – samozřejmě kromě věcí záměrně použitých jako rekvizity).

3. Nejste závislí na počasí, takže venku může být klidně třeskutá zima nebo pršet.

4. Jste v prostředí, které je pro focení těhotných žen přímo určeno, takže máte možnost výběru různých doplňků, židlí, křesel, látek a dalších rekvizit, u kterých zkušenost prověřila, že vypadají na fotografiích dobře.

Při těhotenském focení je ale samozřejmě nejdůležitější, abyste vy byla v pohodě, udělala si na sebe čas a byla odhodlaná si focení užít. Myslím, že samotné focení je asi pro každého člověka poměrně událost; rozhodně ne každý člověk je zvyklý stát uprostřed prostoru, nechat na sebe svítit profesionálními lampami a cítit se při tom zcela přirozeně. Toho jsem si samozřejmě po letech praxe vědoma, a snažím se proto přistupovat ke každému člověku s empatií a jemně, dát všemu potřebný čas, nespěchat, na nic netlačit, nechat věci tak trochu vyplynout z dané situace a rozpoložení, pracovat s přítomností a ne s předem promyšlenými šablonami. To všechno je myslím velmi důležité.

Ráda pracuji s hudbou, která modelům (a ženám obzvlášť) často napomáhá odpoutat se od starostí všedního dne, od myšlenek na to všechno, co bude potřeba zařídit, až odejdete… hudba je mocná čarodějka! Pokud máte nějakou svoji oblíbenou hudbu, přineste ji klidně s sebou.

Těhotenské fotografie 3

Co si vzít s sebou na focení těhotenské fotografie:

Záleží samozřejmě na tom, jak se budete chtít fotit – pokud chcete akty, tak odpadá otázka, co si s sebou vzít za oblečení

Jinak platí, že na těhotenské focení je vhodné mít oblečení, které je přes bříško spíše upnuté (volné oblečení je sice určitě pohodlné na nošení, ale bříško v něm na fotkách tolik nevynikne).

Budu ráda, pokud si přinesete minimálně dva druhy vršků – jeden světlý a jeden tmavý, který bříško obepíná. Pěkně vypadají také těhotenské fotky, kdy máte na sobě svršek, ale bříško je odhalené: k tomu se samozřejmě hodí spíš tričko nebo tílko než například dlouhé šaty.

Můžete si přinést třeba i oblíbenou šálku, šátek nebo přehoz – to vše lze při focení využít; jinak jsou však u mne v ateliéru doplňky tohoto typu samozřejmě volně k dispozici.

Focení těhotných - těhotenské fotografie

focení těhotných 6 focení těhotných 5 těhotenské fotografie 6 těhotenské fotografie 4 focení těhotných 4 těhotenské fotografie 5 focení těhotných 7 těhotenské fotografie 8

Těhotenské fotografie - galerie

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

     

Těhotenské fotografie - ostatní stránky

Focení novorozenců - ostatní stránky

Copyright © 2014 Jana Stachová. All rights reserved.