+420 603 148 500
Cimburkova 29, Praha 3
Stachova.J@seznam.cz
profesionální fotograf AJ

PORTRÉTY DĚTÍ

profesionální fotografka - portréty dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

profesionální fotograf - portréty rodin focení

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

profesionální fotografka – osobní portréty

Je jedinečný, tak jako vy!

KALENDÁŘE

profesionální fotograf - fotokalendáře

Originální kalendáře.

FOTOGRAFIE MIMINEK

profesionální fotografka – focení miminek

Fotografie úžasných stvoření.

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

profesionální fotograf – focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

OSTATNÍ FOTOGRAFIE

profesionální fotografka - ostatní

Fotografie, které se nikam nevešly.

VOLNÁ TVORBA

profesionální fotograf – volná tvorba

Volná tvorba, která nemá žádné hranice.

Těhotenské fotky

Těhotenské fotky

Těhotenství je pro ženy většinou krásným obdobím, a proto si v posledních letech mnoho žen a párů pořizuje profesionální těhotenské fotky, a tím si zachovávají vzpomínku na tuto specifickou část života.

U těhotenské fotky, ale i u fotografiích z jiných oblastí, kterými se zabývám, se snažím zachytit přirozenost, jemnost, jednoduchost, náladu a rozpoložení.

Ve své práci a zvlášť u focení těhotenské fotky vždy kladu důraz na empatický přístup ke každému jedinci. Focení těhotenské fotografie vnímám poměrně jako intimní záležitost a i díky tomu se o empatický přístup v tomto případě snažím dvojnásobně.

Těhotenské fotky 1

Při své práci se snažím mít na paměti, že každá žena je jiná a prožívá těhotenství jiným způsobem. Pokud se tento individuální pocit do těhotenské fotky promítne jsem za to ráda a je to mým cílem.

Těhotenské fotky mohou být různého rázu. Někdy mohou být fotografie decentní a jemné, ale stejně tak mohou být sexy, protože některé ženy se v těhotenství nejenže cítí sexy, ale také tak i skutečně vypadají.

Před samotným focením mi přijde důležité si popovídat a probrat, jak si představujete výslednou fotku, co byste ráda, v jakém rozpoložení právě jste a jak se cítíte.

Focení těhotenské fotky není potřeba provádět pouze v ateliéru, ale i u Vás doma. Jestliže máte doma nějakou věc, či prostor, který chcete na fotce zachytit je potřeba vědět, že by měla být možnost alespoň 2,5 metru odstupu od místa focení, takže v garsoniéře by bylo focení dost obtížné. Pokud budete chtít fotit u vás doma, je lepší se se mnou nejdříve spojit a já přijdu posoudit zda bude focení u vás doma vhodné.

Těhotenské fotky 2

Focení těhotenské fotky v atelieru má ale přece jen několik výhod:

1. Profesionální fotograf Praha může díky kvalitní světelné fototechnice vytvořit takovou světelnou atmosféru, jakou právě potřebuje a která se k danému tématu a modelu hodí nejlépe. Při focení venku, kde se pracuje při stávajícím světle, je to obtížné (respektive to vyžaduje nákladnou profesionální techniku).

2. Fotografuje se na fotografickém pozadí, které vytváří klidný dojem, a tak je pozornost zaměřena zejména na model (pokud fotografujete např. doma, většinou je kolem spousta věcí, které mohou rušit – samozřejmě kromě věcí záměrně použitých jako rekvizity).

3. Nejste závislí na počasí, takže venku může být klidně třeskutá zima nebo pršet.

4. Jste v prostředí, které je pro focení těhotných žen přímo určeno, takže máte možnost výběru různých doplňků, židlí, křesel, látek a dalších rekvizit, u kterých zkušenost prověřila, že vypadají na fotografiích dobře.

Při focení těhotných žen je ale samozřejmě nejdůležitější, abyste se cítila v pohodě a byla naladěná si focení užít. Domnívám se, že samotné fotografování je pro každého člověka zvláštní událost. Ne každý je zvyklý stát uprostřed prostoru a nechat na sebe svítit profesionálními lampami. Jsem si toho samozřejmě po letech praxe vědoma, a proto přistupuji ke každému člověku s empatií. Dávám všemu potřebný čas, nespěchám a nechávám věci tak trochu vyplynout z dané situace a rozpoložení. Pracuji s přítomností a ne s předem promyšlenými šablonami. Myslím, že to je všechno velmi důležité.

Ráda pracuji s hudbou, protože hudba modelům (a ženám obzvlášť) často napomáhá odpoutat se od starostí, od myšlenek na to všechno, co bude potřeba zařídit, až odejdete… Jestli máte svoji oblíbenou muziku, přineste ji klidně s sebou.

Těhotenské fotky 3

Co si vzít s sebou na focení těhotenské fotky:

Záleží samozřejmě na tom, jak se budete chtít fotit – pokud chcete akty, tak otázka, co si s sebou vzít za oblečení odpadá.

Jinak platí, že na těhotenské fotky je vhodné mít oblečení, které je přes bříško spíše upnuté. Ve volném oblečení bříško tolik nevynikne.

Bylo by dobré si přinést minimálně dva druhy vršků – jeden světlý a jeden tmavý, který bříško obepíná. Pěkně vypadají také těhotenské fotografie, kdy máte na sobě svršek, ale bříško je odhalené: k tomu se samozřejmě hodí spíš tričko nebo tílko, než například dlouhé šaty.

Můžete si přinést třeba i oblíbenou šálu, šátek nebo přehoz – to vše lze při focení využít, jinak jsou samozřejmě u mne v ateliéru doplňky tohoto typu volně k dispozici.

Těhotenské fotky - ukázky

Těhotenské fotky 6 Těhotenské fotky 5 Těhotenské fotky 4 Těhotenské fotky 3 Těhotenské fotky 9 Těhotenské fotky 8 Těhotenské fotky 7 Těhotenské fotky 10

Těhotenské fotky - galerie

Těhotenské fotky

Těhotenské fotky Praha

Památka na nejvzácnější období ženy.

     

Těhotenské fotky - ostatní stránky

Copyright © 2014 Jana Stachová. All rights reserved.