+420 603 148 500
Cimburkova 29, Praha 3
Stachova.J@seznam.cz
profesionální fotograf AJ

PORTRÉTY DĚTÍ

profesionální fotografka - portréty dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

profesionální fotograf - portréty rodin focení

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

profesionální fotografka – osobní portréty

Je jedinečný, tak jako vy!

KALENDÁŘE

profesionální fotograf - fotokalendáře

Originální kalendáře.

FOTOGRAFIE MIMINEK

profesionální fotografka – focení miminek

Fotografie úžasných stvoření.

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

profesionální fotograf – focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

OSTATNÍ FOTOGRAFIE

profesionální fotografka - ostatní

Fotografie, které se nikam nevešly.

VOLNÁ TVORBA

profesionální fotograf – volná tvorba

Volná tvorba, která nemá žádné hranice.

Těhotenské focení

Těhotenské focení

Těhotenství je pro ženy většinou krásným obdobím, a proto v posledních letech mnoho žen a párů pohledává fotografa, který těhotenské focení provádí na profesionální úrovni. Ten jim vytvoří těhotenské fotky, a tím si zachovávají vzpomínku na tuto chvíly.

Když probíha těhotenské focení nebo kterékoliv jiné, tak se snažím zachytit přirozenost, jemnost, jednoduchost, náladu a rozpoložení.

Ve své práci a zejména, když probíhá těhotenské focení, vždy kladu důraz na osobní přístup ke každému jedinci. Focení těhotenské fotografie vnímám poměrně jako intimní záležitost, a proto se v tomto případě o empatický přístup snažím dvojnásobně.

Těhotenské focení 1

Při své práci mám v hlavě to, že každá žena je jiná a prožívá těhotenství rozdílným způsobem. U těhotenského focení se snažím, aby se tento individuální pocit do dané fotografie promítnul.

Těhotenské focení může být různého rázu. Někdy může být focení decentní a jemné, ale stejně tak fotografie můžou být sexy, protože jsou ženy, které se v těhotenství nejenže cítí sexy, ale také tak i opravdu vypadají.

Před samotným focením mi přijde důležité si popovídat a probrat, jak si představujete výslednou fotografii, co byste ráda, v jakém rozpoložení právě jste a jak se cítíte.

Těhotenské focení nemusí probíhat pouze v ateliéru, ale i u Vás doma. Pokud doma máte nějakou věc, či prostor, který chcete na fotce zachytit je potřeba vědět, že bych měla mít možnost alespoň 2,5 metru odstupu od místa focení, takže v garsoniéře by bylo focení dost obtížné. Jestliže budete chtít fotit u vás doma, je lepší se se mnou nejdříve spojit a já přijdu posoudit zda bude těhotenské focení u vás doma správnou volbou.

Těhotenské focení Praha

Těhotenské focení v atelieru má ale přece jen několik výhod:

1. Profesionální fotograf Praha může díky kvalitní světelné fototechnice vytvořit takovou světelnou atmosféru, jakou právě potřebuje a která se k danému tématu a modelu hodí nejlépe. Při focení venku, kde se pracuje při stávajícím světle, je to obtížné (respektive to vyžaduje nákladnou profesionální techniku).

2. Fotografuje se na fotografickém pozadí, které vytváří klidný dojem, a tak je pozornost zaměřena zejména na model (pokud fotografujete např. doma, většinou je kolem spousta věcí, které mohou rušit – samozřejmě kromě věcí záměrně použitých jako rekvizity).

3. Nejste závislí na počasí, takže venku může být klidně třeskutá zima nebo pršet.

4. Jste v prostředí, které je pro těhotenské focení přímo určeno, takže máte možnost výběru různých doplňků, židlí, křesel, látek a dalších rekvizit, u kterých zkušenost prověřila, že vypadají na fotografiích dobře.

Při těhotenském focení je ale samozřejmě nejdůležitější, abyste se cítila v pohodě a byla naladěná si focení užít. Domnívám se, že samotné fotografování je pro každého člověka zvláštní událost. Ne každý je zvyklý stát uprostřed prostoru a nechat na sebe svítit profesionálními lampami. Jsem si toho samozřejmě po letech praxe vědoma, a proto přistupuji ke každému člověku s empatií. Dávám všemu potřebný čas, nespěchám a nechávám věci tak trochu vyplynout z dané situace a rozpoložení. Pracuji s přítomností a ne s předem promyšlenými šablonami. Myslím, že to je všechno velmi důležité.

Ráda pracuji s hudbou, protože hudba modelům (a ženám obzvlášť) často napomáhá odpoutat se od starostí, od myšlenek na to všechno, co bude potřeba zařídit, až odejdete… Jestli máte svoji oblíbenou muziku, přineste ji klidně s sebou.

Těhotenské focení 3

Co si vzít s sebou na těhotenské focení:

Záleží samozřejmě na tom, jak se budete chtít fotit – pokud chcete akty, tak otázka, co si s sebou vzít za oblečení odpadá.

Jinak platí, že na těhotenské focení je vhodné mít oblečení, které je přes bříško spíše upnuté. Ve volném oblečení bříško tolik nevynikne.

Bylo by dobré si přinést minimálně dva druhy vršků – jeden světlý a jeden tmavý, který bříško obepíná. Pěkně vypadají také těhotenské fotografie, kdy máte na sobě svršek, ale bříško je odhalené: k tomu se samozřejmě hodí spíš tričko nebo tílko, než například dlouhé šaty.

Můžete si přinést třeba i oblíbenou šálu, šátek nebo přehoz – to vše lze při focení využít, jinak jsou samozřejmě u mne v ateliéru doplňky tohoto typu volně k dispozici.

Těhotenské focení - ukázky

Těhotenské focení 6 Těhotenské focení 5 Těhotenské focení 4 Těhotenské focení Praha 2 Těhotenské focení 9 Těhotenské focení 8 Těhotenské focení Praha 3 Těhotenské focení 3

Těhotenské focení - galerie

Těhotenské focení

Těhotenské focení Praha

Památka na nejvzácnější období ženy.

     

Těhotenské focení - ostatní stránky

Copyright © 2014 Jana Stachová. All rights reserved.