+420 603 148 500
Cimburkova 29, Praha 3
Stachova.J@seznam.cz
profesionální fotograf AJ

PORTRÉTY DĚTÍ

profesionální fotografka - portréty dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

profesionální fotograf - portréty rodin focení

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

profesionální fotografka – osobní portréty

Je jedinečný, tak jako vy!

KALENDÁŘE

profesionální fotograf - fotokalendáře

Originální kalendáře.

FOTOGRAFIE MIMINEK

profesionální fotografka – focení miminek

Fotografie úžasných stvoření.

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

profesionální fotograf – focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

OSTATNÍ FOTOGRAFIE

profesionální fotografka - ostatní

Fotografie, které se nikam nevešly.

VOLNÁ TVORBA

profesionální fotograf – volná tvorba

Volná tvorba, která nemá žádné hranice.

Portrétní fotograf

Portrétní fotograf

Portrétní fotograf

Portrétním fotografem jsem chtěla být už na Střední průmyslové škole grafické, kde jsem v letech 1988–1992 studovala fotografii.

Po ukončení školy jsem pracovala jako asistentka Chrise de Jongha (dokumentární portrétní fotografa) v Amsterodamu a poté skoro dva roky jako asistentka u fotografa Tona Stana, kde jsem se ve své fascinaci portrétní fotografií a ve svém dalším směřování definitivně utvrdila.

Po dvouletém studiu fotografie na FAMU a po další spoluprací s profesionálními fotografy – Emilem Bratršovským, Filipem Šlapalem a Ruth Waltzovou (kdy jsem měla možnost spolupracovat v oblasti reklamní fotografie, fotografie architektury a divadla) – jsem se rozhodla, že budu portrétní fotograf a založím si fotografický ateliér se specializací na portrétní fotografii, na focení dětí a focení miminek, těhotenské fotografie a focení rodin.

Jako portrétní fotograf Praha se snažím především o zachycení lidské přirozenosti a respektuji tak, jedinečnost každé lidské bytosti. K lidem přistupuji s přesvědčením a ve víře, že hodnoty jako pracovní úspěch, společenské postavení nebo naopak zdánlivý neúspěch nejsou zdaleka tím, co o lidské existenci vypovídá ty podstatné věci.

Portrétní fotograf - na co se při focení portrétů zaměřuji

Profesionální portrétové fotografie mají mít dle mého názoru určitý přesah, pokud na fotce je, máme pocit, že se nedíváme pouze na určitou tvář, ale že z tváře a jejího výrazu čteme něco víc. Kvalitní portrétní fotograf, by měl, tento přesah na fotce zachytit. Výsledné dílo můžeme mít pověšené roky na zdi, a neokouká se. Bude nás vábit určitým skrytým kouzlem, prostorem pro naši fantazii…

Portrétní fotograv může samozřejmě fotit úplně kdekoliv. Venku, v nejrůznějších interiérech, u vás doma – prostředí není podstatné.

portrétní fotograf 1

Portrétní fotograf - focení v ateliéru má ale přece jen několik výhod:

1. Profesionální portrétní fotograf Praha je schopen díky kvalitní světelné fototechnice vytvořit světelnou atmosféru, jakou potřebuje a jaká se k danému člověku hodí. Při focení venku, kde se pracuje při stávajícím světle, je to těžší, případně je potřeba nákladná profesionální technika.

2. Fotografuje se na fotografickém pozadí, které vytváří klidný dojem, a tak je pozornost soustředěna na model (naopak při fotografování například doma jsou většinou kolem věci, které mohou rušit).

3. Nejste závislí na počasí, takže venku může být klidně zima anebo pršet.

4. Jste v prostředí, které je k focení portrétů přímo určeno, takže máte možnost výběru různých doplňků, židlí, křesel, látek a jiných rekvizit, u kterých zkušenost prověřila, že na fotografiích vypadají dobře.

 portrétní fotograf 2/>

<p class= Co můžete očekávat a co vzít s sebou, pokud sem Vás jako portrétní fotograf zaujala a chcete si nechat udělat profesionální portrét.

Očekávat můžete, že od vás nic očekávat nebudu… Prostě přijdete, popovídáme si, co byste rádi, a strávíme spolu nějaký čas; pro jistotu je lepší vyhradit si na focení zhruba dvě hodiny.

Nedoporučuji přijít úplně vystresovaný a mít dvacet minut času… Každopádně i taková focení mám za sebou, a s překvapivě dobrým výsledkem.

Jak jsem již zmínila, snažím se o přirozené, autentické fotky, takže vás rozhodně nebudu nutit do křečovitých úsměvů a strnulých póz s pugétem růží v náručí. Kvalitní fotografie se obvykle podaří spíš náhodně, zrovna když se člověk nesoustředí. Jde pouze o to vytvořit pro tuto možnost prostor, a to mám na starosti já. Takže hoďte za hlavu obavy z toho, jak by něco mělo nebo nemělo být, a buďte tím, kým jste – to úplně stačí!

Každý člověk je pro mě inspirací a jedinečným setkáním, které se neopakuje (pokud nepřijdete znovu, ale i takové setkání už bývá jiné).

Portrétní fotograf - fotky

Portrétní fotograf 3 Portrétní fotograf 4 Portrétní fotograf 5 Portrétní fotograf 6 Portrétní fotograf 7 Portrétní fotograf 8 Portrétní fotograf 9 Portrétní fotograf 10

focení portrétů - galerie

PORTRÉTY DĚTÍ

Portrétní fotograf dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

Portrétní fotograf rodin

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

Portrétní fotograf Praha

Je jedinečný, tak jako vy!

 

Portrétní fotograf - ostatní stránky

Copyright © 2014 Jana Stachová. All rights reserved.