+420 603 148 500
Cimburkova 29, Praha 3
Stachova.J@seznam.cz
profesionální fotograf AJ

PORTRÉTY DĚTÍ

profesionální fotografka - portréty dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

profesionální fotograf - portréty rodin focení

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

profesionální fotografka – osobní portréty

Je jedinečný, tak jako vy!

KALENDÁŘE

profesionální fotograf - fotokalendáře

Originální kalendáře.

FOTOGRAFIE MIMINEK

profesionální fotografka – focení miminek

Fotografie úžasných stvoření.

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

profesionální fotograf – focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

OSTATNÍ FOTOGRAFIE

profesionální fotografka - ostatní

Fotografie, které se nikam nevešly.

VOLNÁ TVORBA

profesionální fotograf – volná tvorba

Volná tvorba, která nemá žádné hranice.

Fotokalendáře

Fotokalendáře z vlastních fotografií - nafocení foto kalendáře

Nápad vytvářet fotografické kalendáře jsem dostala v roce 2007. Na začátku byla chuť dát své rodině pod stromeček nějaký originální dárek (pokud možno něco, co se tam ještě nikdy neobjevilo). A tak vznikla myšlenka nafocení kalendáře s mými neteřemi. Když jsem viděla, jak dojatě má rodina reagovala, bylo mi jasné, že jsme se trefila do černého. Udělala jsem pár kalendářů pro přátele, a po nich už následovali první zákazníci.

Od té doby si ke mně do ateliéru přišly nechat nafotit vlastní kalendář už desítky rodin.

Některé z nich přicházejí každým rokem, což je pro mě velká radost a dodává mi to pocit, že moje práce má smysl.

Fotokalendář

V posledních letech se na trhu objevila spousta společností, u kterých si můžete nechat vytvořit fotokalendář z vlastních fotografií. To je samozřejmě dobrý nápad a nic proti němu nemám, ale myslím si, že pokud si necháte vytvořit profesionální fotokalendář, nebudete toho litovat.

Mezi nejoblíbenější témata na fotokalendáře patří kalendáře s dětmi, rodinné kalendáře a fotokalendáře se ženami, které často kalendář věnují svému partnerovi jako netypický dárek. Jsou samozřejmě možná i jiná témata, např. kalendář vašeho domácího mazlíčka a podobně – fantazii se meze nekladou.

Focení kalendářů probíhá nejčastěji v období od září do prosince, protože většina lidí volí fotokalendář jako originální vánoční dárek pro svoji rodinu.

Na vytváření fotokalendářů je pro mě hodně zajímavé to, že poskytují široký prostor pro fantazii: může se využít hodně rekvizit i kostýmů a lidé si často do kalendářů nechají dělat fotky, které by si třeba při klasickém rodinném focení ani udělat nenechali.

Fotokalendář

Fotokalendáře je možné pojmout několika způsoby.

Fotokalendáře - nejoblíbenější fotokalendáře:

1. Koncipovat je dle ročních období – tomu přizpůsobit barevnost, výběr oblečení, rekvizit.

2. Jednotlivé měsíce se dají pojmout dle koníčků nebo zálib dětí – ty např. hrají na hudební nástroj, malují, rády čtou, sportují, chodí na balet nebo cokoliv jiného…

3. U fotokalendářů žen je možné také využít fantazie a pokusit se partnera pojetím kalendáře překvapit.

Je příjemné, pokud se celé focení pojme trochu jako hra a výlet do světa fantazie. Můžete se stylizovat do různých poloh a stylů: i když jste třeba z těch žen, které nejraději chodí v teniskách, proč si nepohrát s představou, že máte v sobě ukryto mnoho jiných tváří, které často v běžném životě neukazujete?

Na focení foto kalendáře je možno zapůjčit nejrůznější kostýmy i speciální rekvizity – možné je vše!

Záleží jen na fantazii, domluvě a chuti společně něco vytvořit.

Každý foto kalendář pojímám jako originál, i co se týče grafického zpracování, na němž se podílí grafické studio Cartonclan.

Snažíme se vytvářet moderní, nápaditou grafiku, která vždy spoluvytváří celkové vyznění kalendáře – jak barevností, tak druhem písma – takže žádné předem připravené šablony, do kterých se fotky jen vloží.

Fotokalendář by měl působit výrazně a nápaditě jako celek, a na to klademe při své práci důraz. Kombinací kvalitní profesionální fotografie a grafiky chceme vytvářet současné, moderní pojetí.

Fotokalendář

Výhody při focení kalendářů v profesionálním ateliéru:

1. Profesionální fotograf Praha může díky profesionální světelné fototechnice vytvořit přesně takovou světelnou atmosféru, jakou vytvořit chce a která se k danému tématu hodí nejlépe.

2. Fotografuje se na fotografickém pozadí, které vytváří klidný dojem, a tím pádem je pozornost soustředěna na model (pokud fotografujete např. doma, většinou je kolem spousta věcí, které mohou rušit).

3. Jste v prostředí, které je k focení kalendářů přímo určeno, takže máte možnost výběru různých doplňků, židlí, křesel, látek a jiných osvědčených rekvizit, které vypadají na fotografiích dobře.

4. Nejste závislí na počasí, takže venku může být klidně třeskutá zima nebo pršet.

Fotokalendáře s vlastním fotem

Co si sebou vzít na focení fotokalendáře:

Výběr oblečení a doplňků se bude odvíjet od vaší představy o podobě kalendáře, kterou spolu předem probereme buď telefonicky, nebo emailem.

Fotokalendáře z vlastních fotografií - ukázka

Foto kalendáře z vlastních fotek Fotokalendář 4 Fotokalendáře z vlastních fotografií Foto kalendáře z vlastních fotek Fotokalendáře s vlastním fotem Fotokalendář 5 Foto kalendář kalendáře s vlastním fotem

Fotokalendáře z vlastních fotografií - galerie

KALENDÁŘE

fotokalendáře

Originální kalendáře.

     

Fotokalendář - ostatní stránky

Copyright © 2014 Jana Stachová. All rights reserved.