+420 603 148 500
Cimburkova 29, Praha 3
Stachova.J@seznam.cz
profesionální fotograf AJ

PORTRÉTY DĚTÍ

profesionální fotografka - portréty dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

profesionální fotograf - portréty rodin focení

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

profesionální fotografka – osobní portréty

Je jedinečný, tak jako vy!

KALENDÁŘE

profesionální fotograf - fotokalendáře

Originální kalendáře.

FOTOGRAFIE MIMINEK

profesionální fotografka – focení miminek

Fotografie úžasných stvoření.

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

profesionální fotograf – focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

OSTATNÍ FOTOGRAFIE

profesionální fotografka - ostatní

Fotografie, které se nikam nevešly.

VOLNÁ TVORBA

profesionální fotograf – volná tvorba

Volná tvorba, která nemá žádné hranice.

Fotograf Praha

Fotograf Praha

Vítám Vás na svých stránkách, níže se můžete dočíst pár informací o mé cestě k fotografii a jak a proč se ze mě stal profesionální fotograf.

Můj tatínek je profesionální fotograf, takže jsem vyrůstala ve fotografickém prostředí a díky tomu jsem byla fotografiemi obklopena již od raného dětství.

Dny strávené s tátou v temné fotokomoře pro mě byly vždy úchvatné stejně jako bloumání s foťákem přírodou nebo po nevšedních místech Prahy.

Toto uchvácení fotografii (a touha najít si nějaké trochu neobvyklejší zaměstnání) mě přivedly na Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici (známou jako „grafárna“), kde jsem v letech 1988 –1992 pod dozorem profesora Boloňského vystudovala obor fotografie.

Po dostudování střední školy mi bylo jasné, že moje životní a profesionální cesta bude ve fotografii. Chtěla jsem být profesionální fotograf, a propojit tak svoji vášeň s budoucím zaměstnáním.

Fotograf Praha – praxe

Po škole mě nejvíce zajímala dokumentární fotografie. Říkala jsem si, že budu pracovat jako profesionální fotograf pro National Geographic, protože mými dalšími koníčky je cestování, poznávání nových koutů světa, zvyků a odlišných kultur.

Na základě této vášně pro cestování jsem se rozhodla odcestovat do zahraničí a objevit co bych mohla udělat, aby ze mě byl profesionální fotograf pro National Geographic.

Jako první destinaci jsem si vybrala Amsterodam, kde jsem začala jako asistentka u profesionálního fotografa Chrise de Jongha, dokumentárního fotografa holandských novin Der Handelsblatt, který zároveň provozoval portrétní fotoatelier.

Tato zkušenost je pro mě osobně velmi zásadní a obohacující. Mohla jsem tak totiž nahlédnout, jak to funguje, když je člověk profesionální fotograf. Cestovala jsem, poznávala spoustu lidí z různých sociálních skupin, z různých koutů světa, různých kultur.

Pobývala jsem tak v oblasti jak dokumentární, tak portrétní fotografie a to pro mě bylo skvělou kombinací. Pozvolna jsem začala tíhnout k focení portrétů v ateliéru více nežli k dokumentární fotografii.

V Amsterdamu jsem strávila dva krásné roky a vrátila se do Prahy s přesvědčením, že National Geographic pro mě není ta ideální cesta. Cestování si totiž užiji daleko více, když fotit nemusím nebo když fotím pouze ve chvílích, kdy se mi opravdu chce a přijde to samo.

Bylo mi tak jasné, že chci být profesionální fotograf a věnovat se portrétní fotografii, focení rodin, focení dětí, focení miminek a dělat těhotenské fotografie a fotokalendáře.

Další dva roky jsem byla asistentkou profesionálního fotografa Tona Stana, kde jsem měla možnost se zlepšit v práci se světlem i s modelem samotným a pochopit tak, jak je podstatné být neustále otevřený podnětům, které k nám přicházejí, a nedržet se za každou cenu předem vytvořených představ, nechat věci plynout… a také jsem si uvědomila, jak důležitá je pro mě improvizace – děkuji, Tono, za úžasné dva roky!

Po této interesantní zkušenosti u Tona Stana jsem se rozhodla přihlásit se na FAMU, kde jsem studovala fotografii v letech 1996 –1997.

Profesních zkušeností jsem ale již měla dostatek, a proto jsem po dvou letech ze školy odešla a stal se ze mě profesionální fotograf.

A tak už od roku 1997 pracuji jako profesionální fotograf v oblasti portrétní a dokumentární fotografie.

Spolupracovala jsem s časopisy Cosmopolitan, Xantypa, Betty, Amaro Gendalos, a rovněž s divadly - divadlem Komedie, Divadlem v Celené a studiem Rubín.

Jako asistentka mám za sebou spolupráci s profesionálními fotografy Emilem Bratršovským – oblast reklamní a portrétní fotografie, Filipem Šlapalem – oblast architektury, a německou fotografkou Ruth Waltz – oblast divadelní fotografie.

Každá z těchto spoluprací pro mne byla velmi inspirující a v mnoha ohledech velmi podnětná. Dodnes se do mé práce určitým způsobem promítá.

Roku 2002 jsem učinila rozhodnutí, že se budu jako profesionální fotograf Praha naplno věnovat portrétní fotografii a založím si vlastní kvalitní fotografický atelier se zaměřením na portrétní fotografii.

Mým cílem je poskytovat profesionální přístup a ukázat svojí kvalitu vycházející z mnoha let práce s lidmi.

Ke každému člověku přistupuji jako k absolutní, jedinečné individualitě.

Nejdůležitější je pro mne lidská autenticita, kterou se snažím ve své práci maximálně zachytit. Zda se mi to daří, to už posuďte sami…

A pokud vás moje práce zaujala, budu se těšit na setkání s vámi.

Jana Stachová

Fotograf Praha - fotografie

Fotograf Praha Fotograf Praha 1 Fotograf Praha 2 Fotograf Praha 3 Fotograf Praha 4 Fotograf Praha 5 Fotograf Praha 6 Fotograf Praha 7

Fotograf Praha - galerie

PORTRÉTY DĚTÍ

Fotograf Praha - portréty dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

Fotograf Praha - portréty rodin focení

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

Fotograf Praha – osobní portréty

Je jedinečný, tak jako vy!

KALENDÁŘE

Fotograf Praha - fotokalendáře

Originální kalendáře.

FOTOGRAFIE MIMINEK

Fotograf Praha – focení miminek

Fotografie úžasných stvoření.

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

Fotograf Praha – focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

OSTATNÍ FOTOGRAFIE

Fotograf Praha - ostatní

Fotografie, které se nikam nevešly.

VOLNÁ TVORBA

Fotograf Praha – volná tvorba

Volná tvorba, která nemá žádné hranice.

Fotograf Praha - ostatní stránky

Copyright © 2014 Jana Stachová. All rights reserved.