+420 603 148 500
Cimburkova 29, Praha 3
Stachova.J@seznam.cz
profesionální fotograf AJ

PORTRÉTY DĚTÍ

profesionální fotografka - portréty dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

profesionální fotograf - portréty rodin focení

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

profesionální fotografka – osobní portréty

Je jedinečný, tak jako vy!

KALENDÁŘE

profesionální fotograf - fotokalendáře

Originální kalendáře.

FOTOGRAFIE MIMINEK

profesionální fotografka – focení miminek

Fotografie úžasných stvoření.

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

profesionální fotograf – focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

OSTATNÍ FOTOGRAFIE

profesionální fotografka - ostatní

Fotografie, které se nikam nevešly.

VOLNÁ TVORBA

profesionální fotograf – volná tvorba

Volná tvorba, která nemá žádné hranice.

Focení rodin

Rodinné fotografie - focení rodin/y

Stejně jako u ostatních druhů fotografií se i při focení rodin snažím vytvářet přirozené, autentické fotografie, které ve výsledku vlastně často působí, jako by vznikly náhodou.

Nejlepší rodinné fotografie jsou pro mě ty, které dělají dojem, jako by ani fotograf téměř nebyl přítomen, jako bychom se dívali prostě na nahodilý okamžik ze života rodiny.

Umělecké rodinné fotografie jsou pro mě velkou výzvou. Nezáleží, zda se jedná o rodinu tříčlennou, nebo desetičlenou. Každá rodina je samozřejmě unikátní: to, co může fungovat při focení jedné rodiny, u druhé rodiny nemusí fungovat a naopak… Jakákoliv rodina má zkrátka své jedinečné kouzlo a zaslouží si individuální zacházení.

focení rodin

A tohle kouzlo a atmosféra, to je přesně to, co se na svých rodinných fotografiích snažím zachytit . Rozhodně nejde o to, aby se všichni členové rodiny s úsměvem dívali přímo do objektivu; to z mého pohledu není zdaleka podmínka pro kvalitní portrétní fotografii.

Focení rodin - co je zapotřebí ke vzniku kvalitní fotografie

Vznik kvalitní profesionální portrétní fotografie má podle mého názoru několik kritérií:

Při práci s lidmi je nejdůležitější empatie a cit pro konkrétní situaci a dále výtvarné cítění, které umožňuje zvolit vhodnou světelnou atmosféru i kompozici a také volbu barev, fotografického pozadí, případně vhodných rekvizit.

Pokud si tedy přijdete ke mně nechat udělat umělecké rodinné fotografie, počítejte s tím, že průběh bude velmi spontánní, budu se spíše snažit s vámi navázat kontakt, než vás dirigovat, jak přesně máte sedět a jak se máte tvářit: řekněme, že vás budu jemně korigovat, navádět, dávat vám podněty a budu jedině ráda, pokud z vaší strany vzejde iniciativa a chuť ke spolupráci a ke spoluvytváření: to je totiž na focení rodin nejzábavnější!

Nejvíc mě při focení rodin vždy těší, když vidím, že klienti se chtějí na fotkách podílet, dělí se o své nápady i mírné podněty, ptají se, jestli by šlo to či ono. A myslím, že i pro modely je to takhle mnohem větší zábava.

Ne všichni ale mají tento potenciál a chuť, a je to naprosto v pořádku.

Pokud se nebudete na fotkách chtít tvůrčím způsobem podílet sami od sebe, nikdo vás k ničemu nutit nebude; každé setkání a každá konfrontace jsou obohacující

focení rodin 2

Umělecké rodinné fotografie:

Výhody při fotografování v ateliéru:

1. Profesionální fotograf Praha může díky technice vytvořit libovolnou světelnou atmosféru, což je při focení venku, kde se pracuje při stávajícím světle, dost obtížné (potřebujete totiž poměrně nákladnou profesionální techniku).

2.Fotografuje se na fotografickém pozadí, které vytváří klidný dojem, a tak je pozornost zaměřena zejména na modely (pokud fotografujete např. doma, většinou je kolem spousta věcí, které mohou rušit)

3. Nejste závislí na počasí, takže venku může být klidně třeskutá zima nebo pršet.

4. Jste v prostředí, které je k fotografování rodin přímo určeno, takže máte možnost výběru různých doplňků, židlí, hraček a jiných rekvizit, u kterých je zkušeností prověřené, že na fotografiích vypadají dobře.

Focení rodin - rodinné fotografie

rodinné fotografie 2 rodinné fotografie 1 focení rodin 6 rodinné fotografie 4 focení rodin 4 focení rodin 3 focení rodin 5 rodinné fotografie

Focení rodin - galerie

RODINNÉ PORTRÉTY

focení portrétů rodin

Každá rodina má své kouzlo.

     

Focení rodin - ostatní stránky

Focení novorozenců - ostatní stránky

Copyright © 2014 Jana Stachová. All rights reserved.