+420 603 148 500
Cimburkova 29, Praha 3
Stachova.J@seznam.cz
profesionální fotograf AJ

PORTRÉTY DĚTÍ

profesionální fotografka - portréty dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

RODINNÉ PORTRÉTY

profesionální fotograf - portréty rodin focení

Každá rodina má své kouzlo.

OSOBNÍ PORTRÉTY

profesionální fotografka – osobní portréty

Je jedinečný, tak jako vy!

KALENDÁŘE

profesionální fotograf - fotokalendáře

Originální kalendáře.

FOTOGRAFIE MIMINEK

profesionální fotografka – focení miminek

Fotografie úžasných stvoření.

FOTOGRAFIE TĚHOTENSTVÍ

profesionální fotograf – focení těhotných

Památka na nejvzácnější období ženy.

OSTATNÍ FOTOGRAFIE

profesionální fotografka - ostatní

Fotografie, které se nikam nevešly.

VOLNÁ TVORBA

profesionální fotograf – volná tvorba

Volná tvorba, která nemá žádné hranice.

Focení dětí v ateliéru

Za dobu, kdy se fotografováním zabývám, se focení dětí a focení miminek v ateliéru stalo mou asi vůbec nejoblíbenější činností.

Děti jsem postupem času začala vnímat v podstatě jako svoje učitele. Učí mě být neustále flexibilní, pořád vymýšlet nové věci, nechat věci plynout, netlačit na pilu, radovat se z maličkostí a tisíc dalších drobností…

Ve chvíli, kdy jsem se focení dětí začala věnovat naplno a denně se setkávám s dětmi velmi odlišnými, je úžasné vidět, že něco mají všechny děti společné: je to naprostá opravdovost. Když se radují, není to jen tak naoko, a když pláčou, je to také doopravdy. Všechno je naplno právě po tu dobu, co to trvá, a vše také rychle pomíjí. Pocit radosti ve vteřině vystřídá srdceryvný pláč – stejně jako v přírodě se slunce dokáže ve vteřině proměnit v déšť a krupobití.

focení dětí v ateliéru 1

Právě opravdovost, přirozenost a autenticita daného prožitku je tím, nad čím při focení dětí dnes a denně znovu a znovu žasnu. Proto jsou pro mě děti v práci inspirací, radostí i hnacím motorem.

Výhody focení dětí v ateliéru

Výhod při focení dětí v ateliéru je hned několik:

1. Jako profesionální fotograf Praha můžu vytvořit libovolnou světelnou atmosféru, což je při focení dětí venku, kde se pracuje při stávajícím světle, dost obtížné (potřebujete totiž velmi nákladnou profesionální techniku).

2. Fotografuje se na fotografickém pozadí, které vytváří klidný dojem, a tak je pozornost zaměřena výhradně na dítě (pokud fotografujete např. doma, většinou je kolem spousta věcí, které mohou rušit)

3. Nejste závislí na počasí, takže venku může být klidně třeskutá zima nebo pršet.

4. Jste v prostředí, které je k focení dětí přímo určeno, takže máte možnost výběru různých doplňků, židlí, hraček, rekvizit, u kterých je zkušeností prověřené, že je mají děti rády.

Ve své práci se snažím zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu. Při focení dětí se vždy snažím o zachycení pravého momentu - o autenticitu, přirozenost, opravdovost.

Ateliér mám na focení dětí plně vybavený nejrůznějšími rekvizitami, hračkami, doplňkovým nábytkem, židličkami atd.

Pokud máte zájem o focení s nějakými speciálními rekvizitami, je možno na konkrétní objednávku zapůjčit na focení cokoliv. Jde o to pouze se domluvit na vaší představě. Možné je téměř vše .

focení dětí v ateliéru 2

Co sebou na focení dětí v ateliéru vzít:
Oblečení: dávám přednost jednoduššímu oblečení bez výrazných vzorů, tak víc vynikne dítko samotné než barva nebo vzor jeho oblečku. Samozřejmě ale nic neplatí stoprocentně - takže pokud je nejoblíbenější kousek v šatníku vašeho dítka desetibarevné tričko se spoustou vzorů, bez obav ho vezměte s sebou! Může to být hezká památka na období, které se už možná nebude opakovat…

Vždy doporučuji vzít s sebou alespoň dva svršky jednodušší, jednobarevné (nejraději bílé a tmavě modré, hnědé nebo černé) a pak cokoliv, co má vaše dítě rádo, případně co na něm máte rádi vy – ať už je to kousek oblečení, čepice, šála, nebo třeba oblíbená hračka či doplněk.

focení dětí v ateliéru 3

Jak focení dětí v ateliéru probíhá

Pokud vás moje práce osloví a budete se chtít nechat vyfotit, ozvěte se buď telefonicky (pokud neberu telefon, většinou fotím, takže prosím o trpělivost), nebo e-mailem.

Ráda si vyslechnu vaše představy a přání – co byste rádi, jaký styl je vám blízký atd.

Fotím zpravidla na několika různých pozadích. Podíváte se, co se vám líbí nejvíc, a podle toho doladíme oblečení a případné rekvizity.

Na focení dětí je každopádně dobré počítat alespoň s dvěma hodinami času. Někdy je to méně, někdy víc – vše záleží na rozpoložení dětí, které se nedá dopředu příliš naplánovat.

Focení dětí venku i v ateliéru - fotografie

focení dětí v ateliéru 4 focení dětí v ateliéru 5 focení dětí v ateliéru 6 focení dětí v ateliéru 7 focení dětí v ateliéru 8 focení dětí v ateliéru 9 focení dětí v ateliéru 10

Focení dětí v ateliéru - galerie

PORTRÉTY DĚTÍ

profesionální fotografka - focení dětí

Tisíce nálad, rozmarů a úsměvů, to vše jsou vaše děti.

     

Focení dětí - ostatní stránky

Copyright © 2014 Jana Stachová. All rights reserved.